בניית תקציב

תקציב הוא אחד הכלים החשובים ביותר בניהול הארגון. בניית תקציב שנתי מספק כלי לתכנון, למעקב ולניהול הארגון במהלכה של השנה.

תועלות בבניית תקציב

התקציב מאפשר לפקח ולעקוב אחר הוצאות הארגון, מספק במהלך השנה כלי להתראה מוקדמת ומציף את השינויים שחלו מהתכנון לביצוע בפועל.

התקציב מהווה כלי פיננסי עיקרי לתכנון המהלכים הפיננסים במהלך השנה.

התקציב מהווה כלי ניהולי ממעלה ראשונה. כלי המאפשר חיסכון בהוצאות מימון כל זאת ע"י ניתוב נכון של המזומנים למטרות השונות וחשיבותן.

התנהלות ע"פ תקציב מפנה זמן יקר של המנהלים לטובת זמן להשבחת העסק ע"י יצירת קשרים חדשים עם לקוחות קיימים ופוטנציאלים .

התקציב משפיע על התכנון השוטף של העסק באמצעות התקציב ניתן לדעת לא רק מה לעשות, אלא באלו נקודת זמן נבצע כל דבר ובאלו תנאים.

בשימוש במקביל בתקציב ותזרים מזומנים ניתן לנהל את החברה בצורה שקולה ומדודה לצמצם אי וודאות ולהגיע ליעדים שהחברה הציבה לעצמה.

ע"פ תכנון נכון ניתן להעביר את החברה ממפסידה למרוויחה.

התקציב ומעקב אחרי הביצועים במהלך השנה מהווה כלי שליטה ופיקוח על הפעולות הנעשות בעסק. ניתן להבחין בהתנהלות חריגה ולזהות כשלים במהלך השנה.

בניית תקציב מחייבת תכנון ותיאום בין היחידות השונות של העסק. התיאום יוצר פעילות תקינה בין היחידות השונות ומייצר אסטרטגיה של החברה כולה, הוא מונע כפילויות ומצמצם הוצאות.

התקציב הינו תרופת מנע להתדרדרות אפשרית של העסק. הוא צופה מראש מצבי מצוקה וקשיים בעודם בהתהוותם, וגורם לנקיטת צעדים למניעה ותיקון.

בעריכת תקציב כל יחידה בעסק נראים לעין, מנהלי היחידות נדרשים לדיווחים שוטפים בכך מונעים מנהלי היחידות לקחת אחריות גדולה יותר על הביצועים.

התקציב מהווה מסגרת לחברה כולה וכן הינו מסמך מנחה עבור כל יחידה לפעול במסגרת שנקבעה לה. בכך קיימת שליטה טובה יותר על התנהלות הסניפים.

במסגרת תפקידי במשרד רו"ח ליאון אורליצקי ושות' ניהלתי תקציבים לחברות ומכללות מהגדולות בארץ. מתוכן מכללת אורנים לחינוך, התפקיד כלל הכנת התקציבים, הצגתם בישיבות ההנהלה וכן ייצוג הגופים מול המוסדות הממשלתיים להם מוגש התקציב בכדי לקבל תמיכה מהממשלה.

אשמח לתת לכם שירות מקצועי ואישי בבניית תקציב, הצגתו בישיבות החברה וכן ייצוג החברה מול גופים חיצוניים.